Як правильно зберігати та транспортувати ваш надувний SUP борд
Існує кілька варіантів зберігання надувних SUP бордів в залежності від приміщення для зберігання. Ідеальний варіант – це коли надувний SUP зберігається накачаним до тиску приблизно вполовину атмосферного (7-8 PSI) в прохолодному місці (15-20 С), бажано щоб в приміщенні для зберігання не було значних коливань температури та безпосереднього впливу сонячних променів на корпус САП борду.
Якщо у вашому приміщенні недостатньо місця, щоб зберігати SUP борд в надутому стані, потрібно випустити повітря та згорнути дошку “конвертом”, так щоб між окремими шарами «конверту» можна було вільно просунути руку. Іншими словами ні в якому разі не потрібно спресовувати дошку так, щоб окремі шари щільно притулялися одне до одного, наче аркуші 1-го тому “Капітала” Карла Маркса видавництва Харківської кооперативної друкарні «Пролєтарій».
При зберіганні тримайте кришку клапана щільно закритою, щоб всередину корпусу не потрапляла волога і там не утворювався конденсат. Якщо температура повітря всередині корпусу впаде нижче точки замерзання води – існує можливість пошкодження внутрішньої структури корпусу за рахунок замерзання конденсату.
Наведений вище спосіб згортання, будемо називати його “конвертом” (як на фото), на відміну від “трубки”, дозволяє не створювати надмірного навантаження на рейли (бокові поверхні саба). Рейли та шви — це найбільш слабкі місця корпусу надувної дошки. Взагалі надувні SUP дуже сприйнятливі до пошкоджень швів саме під час здування, зберігання та транспортування.
Доволі часто надувні борди зберігають щільно згорнутими в рулон (“трубку”) у сумці — я не рекомендую так робити. Сумка відіграє захисну роль при транспортуванні, але під час тривалого зберігання існує вірогідність надмірного навантаження швів та рейлів, що у свою чергу може призвести до втрати герметичності корпусу. Як правило, вам не потрібно максимально щільно та компактно складати борд, якщо ви не подорожуєте з ним.
Ще один важливий момент: максимально уникайте перетягування здутих дощок абразивними поверхнями, такими наприклад як бетон чи асфальт. Навіть найменші подряпини можуть призвести до серйозних пошкоджень рейлів, в тих місцях де матеріал корпусу згинається. Це не так суттєво якщо SUP накачаний хоча б до 6 psi.
Кілька порад з приводу післясезонної та передсезонної підготовки вашого надувного SUP:
В цілому, ніяких складних маніпуляцій з дошкою в кінці сезону проводити не потрібно: достатньо очистити корпус від бруду, солі та пилу прісною водою, висушити і все. Якщо дошка використовується на морі, бажано час від часу змивати залишки солі прісною водою.
Якщо ви з’ясували що травить клапан, то можливо причина в тому, що всередину потрапив бруд чи пісок — необхідно викрутити клапан за допомогою спеціального ключа який має бути в ремкоплекті, промити прісною водою, просушити та встановити на місце. Перед початком сезону, необхідно накачати SUP дошку до робочого тиску та залишити в такому стані на добу. Якщо тиск суттєво не зменшився – дошка придатна для безпечної експлуатації.
Сподіваюсь, що всі ваші борди перебувають в гарному технічному стані, якщо все ж ніт — звертайтесь в Rapid SUP – ми вам завжди допоможемо. Нагадаю, що ми ремонтуємо надувні борди будь-яких брендів.
До зустрічі на воді!